Grand Prix

Tato soutěž vznikla z desetiletého vývoje zábřežského turnaje. Ten se nejprve jmenoval Akvatera Cup a hráli jej výhradně hráči Zábřeha. Později se připoili hráči Šternberku, následoval Frýdek-Místek, Šprtec Partyja Ostrava. Poté byl turnaj přejmenován na Akvapet Cup a pozvání přijali i hráči BHSK Karlína. V roce 2008 se pak přidali další hráči a kluby a již bylo jasné, že soutěž trvale přerostla region Zábřeha. Proto bylo nutné z této soutěže udělat soutěž celostátní a s tím i změnila název na Grand Prix.
Premiérový ročník tedy začne v lednu 2009.

Odkaz na český svaz stolního hokeje - Grand prix zde

Skončil 2. ročník Grand Prix. V detailu článku je konečné pořadí dle kategorií a soutěž družstev. Vítězi Grand Prix 2010 se stali :
  • Matěj Grapa - junioři(Šprtec Partyja Ostrava)
  • David Pelikán - žáci (KSH Sever Zábřeh)
  • Pavel Pelikán - muži (Future)
  • Elena Holatková - ženy (BHC Pardál Ostrava)

Na Mistrovství ČR postupuje 16 mužů, 8 juniorů, 8 žáků, 4 ženy.

Obrazek

Poslední turnaj se odehrál v Uničově. Z naší sestavy tam bohužel odjeli pouze 2 hráči a to MICHAL JEŽ a JOSEF SVOBODA, kteří bojovali ještě o poslední volná místa na Mistroství České republiky.Samozřejmě nás doplnil i v této sezoně nováček našeho týmu -  MICHAL CHYLEK (bývalý hráč Sokola Frýdek-Místek).

Obrazek

Náš tým odcestoval k 5.turnaji do Zábřehu celkem v hojném počtu, bohužel jsme "ztratili" na poslední chvíli dva hráče, kteří se omluvili a to MICHAL NIKLA a ADAMA BILKA.
Samozřejmě v sestavě chyběl i VLASTIMIL KALMUS který, bohužel, také nemohl .

Turnaj se nám tentokrát moc nepovedl. Hodně velká škoda, že jsme konec turnaje nezvladli. Všichni naši hráči buď podlehli nebo uhráli remizu, a to, bohužel, nestačilo na 3.místo v družstvech, kdy nám chyběl pouze pulbodík.

Obrazek

Do Ostravy jsme odcestovali v hojném počtu. Naši hráči chtěli odčinit propadák z 3.turnaje z Prahy a bodově dotáhnout Partyji Ostravu.Bohužel hned ze začátku bylo vidět, že turnaj jednoduchý určitě nebude. Josef Svoboda, jemuž se zatím vcelku daří, na ostravské půdě začal velmi slibně a první 2 zápasy vyhrál. Vypadalo to že by mohl zaútočit i na medaili,jenže třetí utkání prohrál a vezlo se to s ním celý turnaj. Jeho 34.místo bylo velkým a překvapivým zklamáním.

V sobotu se uskutečnil 3.turnaj GP. Tentokrát se zajíždělo až do daleké Prahy, samozřejmě jsme nechyběli ani my.

Obrazek

V sobotu 27. března 2010 se uskutečnil 2. turnaj série Grand Prix 2010.
Turnaj - TENTOKRÁTE POPRVÉ SE ODEHRÁL v Dobré u Frýdku-Místku.