HERNÍ SYSTÉM 3.ROČNÍKU (2012)

HERNÍ SYSTÉM 3.ROČNÍKU EXTRALIGY B.H. V DOBRÉ - ZÁKLADNÍ ČÁSTI I PLAY-OFF DOZNÁ PROTENTOKRÁT MENŠÍCH ÚPRAVÁ (ČTĚTE DÁLE)...
VZHLEDEM K TOMU, ŽE NÁS JE "ZATÍM" PŘIHLÁŠENO 18, BYLI HRÁČI ROZLOSOVÁNI (LOSOVÁNÍ PROVEDLA KAMILA ŽVAKOVÁ 1.4.2012) DO DVOU DIVIZÍ. KAŽDÝ HRÁČ S KAŽDÝM ODEHRAJE VŽDY JEDNO VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ. TI, KTEŘÍ JSOU VE STEJNÉ DIVIZI SI ODEHRAJÍ JEŠTĚ JEDNO VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ MEZI SEBOU. POKUD SE STANE, ŽE JEŠTĚ PŘIBYDE NĚJAKÝ HRÁČ, BUDE NALOSOVÁN DO JEDNÉ ČI DRUHÉ DIVIZE (POPŘ. U VÍCE HRÁČŮ DO OBOU).

LOSOVÁNÍ DIVIZÍ: VŠICHNI HRÁČI BYLI ROZDĚLENI DLE VÝKONNOSTI A PAK Z TĚCHTO VÝKONNOSTNÍCH KOŠŮ BYLI LOSOVÁNI PŘÍSLUŠNÍ HRÁČI DO SKUPIN TAK, ABY NEBYL NIKDO ZVÝHODNĚN. LOSOVÁNÍ BYLO ANONYMNÍ, TAK, ABY OBĚ DIVIZE BYLI KVALITATIVNĚ "VÍCE-MÉNĚ" ROVNOCENÉ.

KAŽDÝ TEDY (PŘI 18TI HRÁČÍCH CELKEM) ODEHRAJE 17+8 =25 ZÁPASŮ V ZÁKLADNÍ ČÁSTI (POKUD JEŠTĚ NĚKDO PŘIBYDE, TAK SE  POČET ZÁPASŮ ZVÝŠÍ O  PŘÍSLUŠNÝ POČET ZÁPASŮ). NENÍ TO ANI MÁLO, ANI PŘÍLIŠ MOC - TAK AKORÁT.

KAŽDÁ DIVIZE MÁ SVOU TABULKU. CELKOVÉ UMÍSTĚNÍ V DIVIZI BUDE DŮLEŽITÉ PRO PLAY-OFF. HRÁČI NA 7.-9. (PŘÍPADNĚ 10.)MÍSTĚ V DIVIZI SI ZAHRAJÍ PŘEDKOLO PLAY-OFF, ODEHRAJÍ TAKOVÝ MINITURNAJ MEZI SEBOU - KAŽDÝ S KAŽDÝM 2X. PRVNÍ 2 Z TOHOTO "PŘEDKOLA" OBSADÍ, PODLE POŘADÍ V PŘEDKOLE, 7. A 8. POZICI VE SVÉ DIVIZI.
ZÁPASY PŘEDKOLA SE HRAJÍ TAK, JAKO KLASICKÉ ZÁPASY ZÁKLADNÍ ČÁSTI - TEDY 3x6minut, případně prodloužení o 3minuty ve 3 hráčích v poli, případně samostatné nájezdy po 3 v sérii.

PLAY-OFF: MALÁ ZMĚNA OPROTI LOŇSKU - V 1.KOLE PLAY-OFF BUDOU HRÁT SOUPEŘI VŽDY Z PROTILEHLÝCH DIVIZÍ, DLE POŘADÍ PO ZÁKLADNÍ ČÁSTI. TEDY - PRVNÍ Z "ÁČKA" S  OSMÝM Z "BÉČKA", DRUHÝ Z "ÁČKA" SE SEDMÝM Z "BÉČKA" ATD ATD..
PRO DRUHÉ KOLO PLAY-OFF (ČTVRTFINÁLE) SE VŠICHNI POSTUPUJÍCÍ Z PRVNÍHO KOLA SEŘADÍ PODLE POŘADÍ (% ÚSPĚŠNOSTI), KTERÉHO DOSÁHLI V ZÁKLADNÍ ČÁSTI. SOUPEŘI SE OPĚT BUDOU K SOBĚ ŘADIT NEJLEPŠÍvs.NEJHORŠÍ, DRUHÝ NEJLEPŠÍvs.DRUHÝ NEJHORŠÍ..atd. POKUD BUDOU NAPŘ. 2 (ČI VÍCE)POSTUPUJÍCÍCH HRÁČŮ NA STEJNÉ POZICI, PAK BUDE ROZHODOVAT ŘAZENÍ SOUPEŘŮ "KŘÍŽEM" SKUPINAMI (ČILI Ačko s Bčkem)
SEMIFINÁLE STEJNÝM ZPŮSOBEM (V PŘÍPADĚ JAKÉKOLI JINÉ NÁHODNÉ SHODY BY ROZHODL O ŘAZENÍ SOUPEŘŮ LOS)
V PRVNÍM KOLE SE TEDY NEMOHOU POTKAT SOUPEŘI ZE STEJNÉ SKUPINY, TO JE MOŽNÉ AŽ V DALŠÍM KOLE PLAY-OFF.

PLAY-OFF (OSMIFINÁLE, ČTVRTFINÁLE, SEMIFINÁLE - MIMO PŘEDKOLO) SE HRAJE NA 4 VÍTĚZNÉ ZÁPASY SYSTÉMEM 3x6minut. V PŘÍPADĚ NEROZHODNÉHO VÝSLEDKU SE PRODLUŽUJE O CELOU TŘETINU - TEDY 6MINUT (PRODLOUŽENÍ V PLAY-OFF HRAJEME S 5TI HRÁČI V POLI!!!). NEROZHODNE-LI SE V PRODLOUŽENÍ, NÁSLEDUJÍ SAMOST.NÁJEZDY PO 3, PŘÍPADNĚ POSLÉZE K.O.SYSTÉMEM.
FINÁLE A BOJE O 3.MÍSTO SE HRAJÍ 3x6minut, ale PRODLOUŽENÍ SE HRAJE TAK DLOUHO (PO JEDNOTLIVÝCH TŘETINÁCH), DOKUD SE NEROZHODNE - SYSTÉM NÁHLÉ SMRTI. OPĚT I TOTO PRODLOUŽENÍ SE HRAJE V 5TI V POLI, SAMOST.NÁJEZDY SE NEZAHRÁVAJÍ.

SYSTÉM SE ZDÁ BÝT SLOŽITÝ - ALE JE TO VLASTNĚ KOPIE LOŇSKÉHO ROKU JEN S MENŠÍ OBMĚNOU VE FORMĚ DIVIZÍ A NASAZOVÁNÍ SOUPEŘŮ V PLAY-OFF MEZI DIVIZEMI. DŮVODEM JE ATRAKTIVITA SOUTĚŽE, VĚTŠÍ SOUPEŘENÍ A UBRÁNÍ ZBYTEČNÉ ZÁTĚŽE MNOŽSTVÍ ZÁPASŮ (HRAJEME I JINÉ SOUTĚŽE, TURNAJE).
TLAK BUDE NA VÝSLEDKY, NIC NENÍ PŘEDEM ZTRACENO A BODOVAT SE DÁ VŽDY.
NA TAKTIZOVÁNÍ MÍSTO NEBUDE, NIKDY SI NEBUDETE JISTI, NA KOHO MŮŽETE
V PLAY-OFF NARAZIT.
FINALISTÉ ČI SOUPEŘI O 3.MÍSTO SI V PLAY-OFF ODEHRAJÍ 16-28 ZÁPASŮ (DLE ŠIKOVNOSTI). TAKŽE PORCE TOHO NEJLEPŠÍHO Z NEJLEPŠÍCH V CELÉ LIZE BY MĚLA BÝT 41-53 ZÁPASŮ V ROČNÍKU (PLUS/MINUS), PODLE ŠIKOVNOSTI :)
DOUFÁM A VĚŘÍM, ŽE PRO VÁS LIGA BUDE ZAJÍMAVÁ, NAPÍNAVÁ A ŽE VŠECHNY BUDE BAVIT :) TAK JEN S CHUTÍ DO TOHO...PS: KDO BY NEROZUMĚL TOMU, CO TADY PÍŠI, VYSVĚTLÍM NÁZORNĚ PŘI NEJBLIŽŠÍ PŘÍLEŽITOSTI:)