Záhlaví 2 (+tým).png

PROPOZICE LETOŠNÍHO PLAY-OFF - VŠICHNI PŘEČÍST !!

Propozice pro letošní play-off vycházejí z loňských propozic, případné menší změny ze zkušeností, které máme z loňska.

Řazení soupeřů:

 

Soupeři jsou ve všech kolech play-off řazeni podle pořadí, jež dosáhli v základní části – systémem nejlepší vs. nejhorší, druhý nejlepší vs. druhý nejhorší, atd..

POZOR, to platí i pro další kola – kdy vždy bude řazen nejlepší postupující proti nejhůře postupujícímu (bráno opět dle postavení v konečné tabulce základní části)

 

Herní systém:

 

Všechny souboje všech kol budou odehrána na 4 vítězná utkání (maximum odehraných utkání v sérii je tedy 7)                               

Hraje se klasickým způsobem 3x6min. v normální hrací době.

POZOR: Pokud není zápas rozhodnut v normální hrací době, následuje prodloužení – V PLAY-OFF (mimo finále a souboje o 3.místo) to je prodloužení 6min. (tzn. klasická třetina), není-li rozhodnuto v prodloužení, následují samostatné nájezdy v sérii po 3 nájezdech, případě, pokud se ani tehdy nerozhodne, tak se pojedou nájezdy K.O. systémem po jednom.

Ve FINÁLE a o 3.MÍSTO se nájezdy nepojedou – prodlužuje se po 6-ti minutových třetinách tak dlouho, dokud není rozhodnuto. Všechna prodloužení ve všech kolech play-off se hrají s plným počtem hráčů (tzn. 5+1) s tím, že se hraje na „náhlou smrt“ (kdo vstřelí gól, vyhrává, zápas končí).

 

Je-li to možné, budou série zakončeny tentýž den, kdy byly zahájeny, případně v dalším navrženém termínu.

Termíny jednotlivých kol budou stanoveny operativně. Je samozřejmě možno odehrát sérii i v jiném termínu po domluvě se soupeřem, ale tak, ať není narušena plynulost play-off.

 

Novinkou nejsou ani „odpočinkové pauzy“ mezi zápasy. Vždy po 2 zápasech bude aspoň 5ti minutová pauza na občerstvení. Po 4 zápasech (nekončí-li série) bude alespoň 10-ti minutová pauza. Bude-li nedostatek stolů a hrát se bude 2 kolově – tyto pauzy se nekonají. Vše řešíme podle podmínek – ale každý musí mít možnost na oddych.

 

Rozhodčí:

 

Kdo nehraje, působí jako rozhodčí. To znamená, že především dohlíží na hru, vkládá náhradní puk (nesbírá zatoulané puky !!!!) a posuzuje sporné momenty. Pokud nepanuje shoda mezi soupeři v rozhodnutí situací, rozhodne rozhodčí.

 

!!! NOVINKY A UPOZORNĚNÍ PRO VŠECHNY !!!

 

Hrací stoly

 

- na začátku play-off budou vylosovány stoly, které připadnou daným play-off dvojicím pro první zápas. Pro následující zápasy se vždy všechny dvojice posunou k vedlejšímu stolu – tak, aby se všichni protočili na jednotlivých stolech a nehráli na lepších či horších celou sérii. Stoly budou uzpůsobeny k fairovému souboji, budou (pokud možno) opraveny rohy a hlavně vyleštěny před začátkem zápasů. Je-li to možné, budou vyváženy (použijme např. kelímky od jogurtů, jak to dělají všude)

- Pokud ti spadne puk či hráč mimo plochu na zem, očisti jej v ruce, nebo o ubrus či kalhoty, ať na stůl nenanášíme nečistoty. Také je nutné hráče ještě před nástupem k zápasu vyčistit, abychom stoly neničili – díky tomu nám vydrží stoly déle.

- Branky nenasazujeme na sílu. Pokud nejde branka lehce zasadit, zkusím jinou – případně přenechám staršímu kolegovi. V žádném případě do branek nevrážíme rukama silou – množství takto poškozeného vybavení je enormní – ničíme si tak stoly, branky, vybavení, které není zadarmo.

 

Volby výše nasazeného soupeře

 -výše nasazený soupeř (ten lepší dle tabulky) si může před zápasem série zvolit, v jakém bude hrát dresu ten který zápas, popř. zda bude zahajovat utkání rozehrávkou on, nebo soupeř. Může samozřejmě vše nechat             

při „starém“ – tzn. na domluvě obou soupeřů, případně losováním rozehrávky rozhodčím.

 

 

Chování soupeřů

 

- samozřejmostí je, zachovávat úctu k soupeři. Žádným způsobem nesnižovat jeho kvality, zdržet se vulgárních výrazů, nadměrně nehlučit a nerušit ostatní při hře.

- nepřípustné je telefonování a jiné manipulaci s telefonem při hře.

- před i po skončení série si na důkaz vzájemné úcty potřeseme rukama.

- jakékoli protesty či řešení sporných situací je potřeba řešit ihned, případně po skončení zápasu. Ne až po skončení celé série.

 

Věřím, že play-off proběhne bez větších problémů a stane se opravdovým vyvrcholením naší soutěže.

Jakékoli dotazy, připomínky a návrhy jsou vítány. Se všemi pravidly a propozicemi k play-off budete všichni seznámeni před zahájením vyřazovacích bojů.

23.10.2011 17:53:03
bhcdobra
.:: FORMÁT ŘÁDKŮ TEXTU NEMUSÍ VŽDY ODPOVÍDAT JEJICH VZHLEDU PŘI TVORBĚ, PROTO MOHOU BÝT
ŘÁDKY "MÍRNĚ" NEFOREMNÉ, NEBO JEDNOTLIVÉ VĚTY ZALOMENY NEESTETICKY. ZA TUTO VADU SE OMLOUVÁME::.
.:: ZA PŘÍPADNÉ CHYBY SE VELMI OMLOUVÁME - NA JEJICH ODSTRANĚNÍ SE PRACUJE ::.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one