Záhlaví 2 (+tým).png

Dobrý den přejeme všem návštěvníkům našich stránek .

 

Tyto stránky jsou věnovány jedné společenské hře – dalo by se říci sportovnímu odvětví , jímž , billiard hockey – neboli lidově „ šprtec “ , bezesporu je .

Bylo nebylo , kdysi dávno na počátku 90 . let minulého století , začala se parta lidí v obci Dobrá věnovat něčemu , čemu říkáme šprtec . Parta nadšenců obíhala prapodivný dřevěný stůl s malými křivými dřívky v rukou a mlátili do roztodivných pomalovaných koleček sem a tam – dokonce u toho skandovali , radovali se a sem tam i proklínali vše , co je na světě živé .

Někdo by možná řekl – blázni – ale tato bláznovina začala čím dál tím více zajímat další a další nadšence , fandy a „ blázny “ a zhruba k roku 1995 se oficiálně datuje vznik B.H.C Dobrá (bohužel , žádný písemný pramen již o tomto aktu zřejmě nenajdeme , musíme se v tomto případě spolehnouti „ pouze “ na paměť těch , kteří tenkrát u toho byli a hrají dodnes ) .

Byly doby , kdy místní hasičárnu , kde jsme se scházeli a měřili síly jeden proti druhému , najednou navštěvovalo téměř kolem 20ti hráčů – organizovaných ve dvou interních ligách .

B.H.C. Dobrá se dokonce zúčastňovala i zápasů 2.ligy a zajížděla k vzájemným kláním 

např. až do Vsetína – ale to je již minulost .

Poté , za záhadných okolností , klub za nejasných okolností zanikl . Nic však není bez příčiny nebyla snad vůle, nebo chuť , ale stalo se . Po různých pokusech a zdarech či nezdarech jsme tu v současnosti opět , neboť tato úžasná hra nás nadchla natolik , že chceme opět navázat na úspěchy klubu , nebo , ještě lépe , vytvořit novou základnu pro nové a nadějné hráče , kteří

za 5 , 10 či více let budou v pozici nás starších – a svou výkonností mnohem lepší , než jsme my nyní a dokáží na meziklubové a ligové úrovni zviditelnit Dobrou jako místo , kde se hraje dobrý šprtec .

 

Jaká je současnost ? Sešlo se nás několik z bývalých hráčů , kteří ještě pamatujeme ligové souboje v Dobré , několik z těch , kteří se připojili později a rovněž pár nových hráčů – a dali jsme dohromady počáteční základnu 10-ti zakládajících členů nového občanského sdružení – což je pro oficiální vznik klubu nezbytností .

 

Jaké jsou cíle ? Pokud bude mít vše zdárných průběh , měli bychom být počátkem roku 2010 oficiálně občanským sdružením B.H.C. Dobrá , tudíž nic nebude bránit ve vystupování a jednání s třetími osobami , obcí Dobrá a také Českým svazem stolního hokeje , jehož součástí se oficiálně staneme , organizování vlastních otevřených turnajů pod hlavičkou Svazu . Turnajů Svazu se již pod hlavičkou B.H.C Dobrá účastníme a šíříme tak povědomí o tom , že v Dobré je opravdu dobrý šprtec .

 

Začátky jsou komplikované , ale chuť hrát nás žene kupředu . Rádi bychom k tomuto skvělému sportu – společenské hře – přivedli další nadšence , mladé nebo třeba i starší hráče , protože tato hra přináší spoustu pozitiv a rozvíjí jedince . Pokusí se tě naučit fair-play , bude rozvíjet tvé myšlení , smysl pro taktiku a strategii , přesnost a přinese spoustu sportovních emocí , které se budeš muset naučit zvládat . Tato hra je vhodná pro kohokoli , bez rozdílu fyzické zdatnosti nebo věku – záleží jen na jediném , na chuti každého …

 

V současnosti se občasně scházíme a pořádáme interní turnaje , kterých se účastníme dle možností nás všech – většinou cca 8-10 hráčů – a měříme své síly v lítých bojích . O zábavu a drama je postaráno .

Rádi přivítáme kohokoli , kdo se bude chtít třeba jen podívat , nebo si i zkusit zahrát . Podáme informace o tomto sportu – buď prostřednictvím našeho webu , nebo i osobně . Tato hra je z hlediska finančního – na dnešní poměry – vcelku méně nákladnou záležitostí . Základní vybavení , nepočítáme-li herní stoly , jimiž disponujeme , pořídí jednotlivý hráč již

do částky cca Kč 100,- (kdo je šikovnější, ten i za méně) .

O blížících se turnajích – datech , místu a čase , Vás budeme na těchto stránkách rádi informovat .

Rádi Vás přivítáme mezi námi .

 

Omluvte , prosím , výskyt občasných chyb a nedokonalostí , jak v psaném projevu , tak ve struktuře webu – na všem se pracuje , některé záležitosti jsou otázkou blízké budoucnosti , na něčem se pracuje celý život .

 

PŘEJEME VÁM PŘÍJEMNÝ DEN , VEČER A ŠPRTEC VŠEM .

.:: FORMÁT ŘÁDKŮ TEXTU NEMUSÍ VŽDY ODPOVÍDAT JEJICH VZHLEDU PŘI TVORBĚ, PROTO MOHOU BÝT
ŘÁDKY "MÍRNĚ" NEFOREMNÉ, NEBO JEDNOTLIVÉ VĚTY ZALOMENY NEESTETICKY. ZA TUTO VADU SE OMLOUVÁME::.
.:: ZA PŘÍPADNÉ CHYBY SE VELMI OMLOUVÁME - NA JEJICH ODSTRANĚNÍ SE PRACUJE ::.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one